3 maja 2024

„Odnowiona pobożność maryjna
winna się wyrażać w wysiłku naśladowania Jej
na drodze osobistej doskonałości”.

3. maja 2024r. w naszej parafii modliliśmy się podczas Mszy św. o godzinie 11.00 za Ojczyznę. Majowe święto jest nierozerwalnie związane z Maryją Królową Polski. To do Niej przez kolejne stulecia uciekają się Polacy w najbardziej trudnych momentach, nie tylko dotyczących życia osobistego, ale również  historycznych, które związane są z całym społeczeństwem.

3 maja 1791 roku był jednym z jaśniejszych dni w kalendarzu naszej ojczyzny. To dzień uchwalenia konstytucji reformującej państwo zmagające się z różnymi problemami.

Teraz, pamiętając o tym wydarzeniu, modlimy się o pokój na całym świecie i mądrość dla ludzi podejmujących decyzje dotyczące całych społeczeństw. Każdy z nas jest odpowiedzialny za to, co dzieje się wokół niego, zarówno w małej, jak i dużej ojczyźnie.

W każdej chwili naszego życia zwracamy się do Maryi – Królowej naszego narodu, która jest naszą ostoją i mocą. To w Niej pokładamy nadzieję.

To ona również razem ze św. Florianem opiekują się strażakami – ludźmi o wielkich sercach, którzy służą nam bezinteresownie, niejednokrotnie narażając swoje życie. Strażacka syrena wzywa ich na pomoc bliźnim. Służą Bogu i ludziom, poświęcając swój czas, angażując się w poczynania lokalnej społeczności. To także w ich intencji modliliśmy się w czasie tej Mszy św. Są z nami i ufamy, że Bóg będzie ich zawsze otaczał opieką.