Dożynki parafialne 2023

W niedzielę 3 września o godz. 11.00 ks. Proboszcz Marek Duraj poświęcił podczas Mszy św. wieniec dożynkowy.

Dla naszej społeczności była to okazja, aby podziękować Bogu za dary ziemi, dzięki którym możemy zaspokajać swój ziemski głód.

Złociste łany zbóż pochyliły swe kłosy i dały ziarno, z którego pieczemy nasz chleb powszedni.

Każdego dnia dzięki Bogu wstaje słońce i zapada noc.

Praca współczesnego rolnika wygląda inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jednak jedno pozostaje niezmienne – Boża opieka nad tymi, którzy z miłością uprawiają stworzoną przez Niego ziemię.

Św. Izydorze wspomagaj ich, niech trudną pracę łączą z modlitwą.