Czuwanie z bł. Piere Gorgio Frassatim

„Żyć, a nie wegetować.”
/bł. Piotr Jerzy Frassati/

Marcowe czuwanie przygotowane przez Grupę Muzyczną Barka było wezwaniem do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem z bł. Piotrem Jerzym Frassati. Jego życiowa droga była pasmem odważnych duchowych wyborów, aby móc podążać do Boga Ewangelicznym szlakiem. Umarł, mając 24 lata w wyniku infekcji, którą zaraził się, pomagając najuboższym.

„Miłował Jezusa w braciach, zwłaszcza tych cierpiących, zepchniętych na margines i opuszczonych. Poświęcał się ubogim i potrzebującym. W jego życiu mocna wiara łączyła się w jedno z miłością.
Był człowiekiem ascezy i modlitwy, w której osiągnął wysoki stopień doskonałości. Jego duchowość kształtowały zwłaszcza Listy św. Pawła Apostoła oraz dzieła św. Augustyna, św. Katarzyny ze Sieny i św. Tomasza z Akwinu, nieustanna - także nocna - adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Matki Bożej i Słowo Boże.”

Jego umiłowanie Chrystusa i głęboka wiara sprawiły, że w najpełniejszy z możliwych sposobów udowadniał, że bycie prawdziwym chrześcijaninem, to miłowanie Boga i bliźniego – szczególnie tego, który pomocy potrzebuje – duchowej i materialnej. Dla współczesnej młodzieży jest to prawdziwe świadectwo, że można żyć, a nie wegetować.

Na  zakończenie wspólnej modlitwy ks. Proboszcz Wojciech Pastwa udzielił każdemu pragnącemu bliskości Boga błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa za wstawiennictwem
Błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego

Boże, nasz Ojcze, Ty obdarzyłeś młodego Piotra Jerzego Frassatiego radością spotkania z Chrystusem i życiem zgodnym z wyznawaną, przez niego wiarą w służbie ubogim i chorym; za jego wstawiennictwem udziel także nam łaski wspinania się jak on szlakiem ewangelicznych błogosławieństw i naśladowania go w zapale szerzenia w społeczeństwie ducha Ewangelii. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
/Abp Turynu Giovanni Salderini/