Uroczystość odpustowa 2020

Patron „naszych trudnych czasów”
/św. Jan Paweł II/

Święty Maksymilian Maria Kolbe jest patronem naszej parafii. Liturgiczne wspomnienie męczennika Auschwitz przypada na dzień 14 sierpnia. Uroczystości odpustowe odbyły się w niedzielę 16 sierpnia.

Nie "umarł" - ale "oddał życie... za brata".

Sam dokonał wyboru i chociaż współczesnemu człowiekowi czasem trudno to zrozumieć – zrobił to z miłości do Boga i bliźniego. Decyzja oznaczała niewyobrażalne cierpienie…
Śmierć to ostateczność z ludzkiego punktu widzenia, ale dla chrześcijanina to czas spotkania z Bogiem.

Całe życie poświęcamy na dokonywanie wyborów. Właściwe bywają trudne i z reguły nie niosą ze sobą doczesnego bogactwa, uznania i prestiżu.
Są jednak świadectwem naszej wiary, indywidualnym zwycięstwem, takim jak „śmierć Maksymiliana Kolbego (…). Było to zwycięstwo odniesione nad całym systemem pogardy i nienawiści człowieka i tego, co Boskie w człowieku - zwycięstwo podobne do tego, takie odniósł na Kalwarii Pan nasz Jezus Chrystus.”

Modlitwa za wstawiennictwem świętego Maksymiliana pozwoli nam wyrazić wdzięczność Bogu za dar jego życia, dzięki któremu mamy wzór jak kochać bez ograniczeń, przezwyciężać niechęć do tych, którzy wyrządzają nam zło, ufać, podejmować ryzyko przy „realizacji Bożych dzieł i bycia narzędziem Niepokalanej”.

Za udział w uroczystościach odpustowych i wspólną modlitwę dziękczynną za tegoroczne plony połączoną z poświęceniem wieńca dożynkowego podziękował parafianom ks. Proboszcz Marek Duraj.