parafianowawies.info

Trzeciosobotnia, listopadowa adoracja ze św. Rafałem Kalinowskim

„Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana”.

„ Kiedy Rafał (przedtem: Józef) Kalinowski usłyszał to wezwanie, miał już za sobą długą i trudną drogę życia — a była to «droga przez mękę», podobnie jak droga Eliasza; zanim dane mu było odpowiedzieć: «Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów»”.

Św. Rafał Kalinowski był przewodnikiem przygotowanej przez Grupę Muzyczną Barka Adoracji przed Najświętszym Sakramentem 20 listopada. Ten niezwykły człowiek poświęcił swoje życie dla większej wspólnej sprawy. „Zdobyty przez Chrystusa” żyje, służąc jako karmelita Bogu i ludziom. Zachęca wszystkich do doskonałości i do świętości. Modląc się i pracując, pragnie jedności Kościoła.

Jan Paweł II 17 listopada 1991 r. powiedział:

„Święci są dojrzałym owocem królestwa Bożego na ziemi. W nich w sposób szczególny wypełnia się Chrystusowe wybranie: «Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał» (J 15, 16) — ażeby owoc twój trwał, o. Rafale!”

Adorację w naszej świątyni zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Św. Rafał Kalinowski jest patronem oficerów i żołnierzy, orędownikiem w sprawach trudnych.