Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Wakacje przed nami. 25 czerwca o godz. 8.00 ks. proboszcz Marek Duraj odprawił Mszę św. dla społeczności Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi.

Podczas niej dziękowaliśmy Bogu za miniony rok, pragnąc wyrazić swoją wdzięczność za to, że nadal możemy cieszyć się zdrowiem i mieć możliwość rozwijania swoich talentów i umiejętności.

Ten szczególny rok był dla nas doświadczeniem, które sprawiło, że poznaliśmy lepiej samych siebie i ludzi dookoła. To, jak reagowaliśmy na problemy, jak sobie z nimi radziliśmy i jak postrzegaliśmy innych w kontekście własnego ego.

Im mnie było w codziennym życiu – „ja” , „ moje”– tym więcej było Boga i bliźniego. Ta modlitwa i spotkanie w tym dniu z Chrystusem dała nam możliwość odpowiedzenia sobie na te pytania i refleksję tuż przed wakacjami.

Podczas Mszy św. pięknie śpiewała schola Angelus prowadzona przez p. Dominikę Żmudkę.

Dziękując za obecność na sprawowanej Liturgii, ks. proboszcz Marek Duraj życzył wszystkim, aby w czasie odpoczynku nigdy nie zapominali o Bogu, który czy tego chcemy, czy nie, zawsze jest z nami, gotów okazać swoją Miłość.