Trzeciosobotnia adoracja w obecności bł. Karoliny Kózkówny

Dziecko prostych rodziców.

18 listopada podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowanej przez Grupę Muzyczną Barka modliliśmy się, wspominając postać bł. Karoliny Kózkówny, która swoim życiem udowodniła, że każdy „zwykły” człowiek może zostać świętym.

Jej codzienne życie wypełniała modlitwa i praca. Pomagała rodzicom, rodzeństwu, rówieśnikom, sąsiadom a także proboszczowi – ks. Władysławowi Mendrali.

To on 25 VIII 1948 r. przedłożył petycję o wszczęciu procesu w sprawie męczeństwa Karoliny w celu wyniesienia jej na ołtarze.

Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną w 10 VI 1987 roku.

Od tego momentu jej kult nieustannie się rozszerza. Została patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc, który zrzesza młodych ludzi pragnących realizować swoje życie w oparciu o wartości, które ją charakteryzowały i w obronie których poświęciła swoje życie bł. Karolina Kózkówna.