Adorujmy i prośmy o pokój - „24 godziny dla Pana”

Zapraszamy do Adoracji w naszym kościele. W piątek 25 marca od godz. 20.00 do 24.00 i w sobotę 26 marca od godz. 8.00 do 18.00. Niech nas nie zbraknie!

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to dzień niezwykły. To początek realizacji planu Zbawienia całej ludzkości. Tego dnia, PONAD 2000 lat temu, Duch Święty zstąpił na Maryję i w tej chwili począł się Jezus Chrystus, Mesjasz, Syn Boży.

Dzisiaj, dwa tysiące lat później, pragniemy wołać do Boga Ojca, by nastąpiło ponowne wylanie się Ducha Świętego na ziemię, by na wszystkie strony świata rozeszły się fale Jego zbawczej Mocy. Chcemy prosić, we wspólnej modlitwie, by dobry Bóg Ojciec uczynił nowy początek, w tym zniszczonym, grzesznym i cierpiącym świecie.

25 marca wszyscy włączamy się w papieską inicjatywę: „24 godziny dla Pana”. Jest to wezwanie do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, na które całym sercem odpowiadamy.
Tego dnia Papież poświęci Ukrainę oraz Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten wyjątkowy akt jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej wyrażoną w czasie objawień w Fatimie w 1917 roku. W tym ważnym momencie zjednoczmy się wszyscy z Ojcem Świętym i razem z nim wypowiedzmy ten akt, prosząc pokornie, by Niebo go przyjęło.

Wojnę, która toczy się za wschodnią granicą odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Po raz pierwszy od wielu lat, tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie i na całym świecie. W tej dramatycznej chwili pragniemy zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, możemy, jako wspólnota Kościoła, podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie.
Kochani!
Jeśli padniemy tego dnia padniemy na kolana, będziemy pokutować i adorować Jezusa, Bóg obdarzy nas wielkimi łaskami. Nie możemy, po prostu nie wolno nam tego dnia przegapić.