Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi!

Idźcie do Betlejem
Gdzie Dziecię zrodzone
W pieluszki powite, w żłobie położone
Oddajcie Mu pokłon boski
On osłodzi wasze troski
Gloria, gloria, gloria In excelsis Deo

6 grudnia 2019r. na wspólne parafialne kolędowanie zaprosiła wszystkich grupa muzyczna BARKA. Przy akompaniamencie instrumentów anielskich rodzaju wszelkiego adorowaliśmy Pana Jezusa.

Barka wspierana była przez najmłodszych członków rodzin i przyjaciół muzyków. Wśród tradycyjnych kolęd, mogliśmy usłyszeć również współczesne teksty nawiązujące do tajemnicy narodzin Światła świata – Zbawiciela, który zamieszkał wśród ludzi, cierpiąc i radując się z nimi, aby ostatecznie, wypełniając wolę Boga Ojca, ofiarować Swoje życie na krzyżu.

Wśród nocnej ciszy nad Betlejemskim polem rozbłysła gwiazda, za którą pospieszyli wszyscy pragnący zobaczyć Syna Bożego. Pastuszkowie i Monarchowie, skłaniając głowy przed Nowonarodzonym Zbawicielem, słuchali kołysanki Maryi, która owinąwszy Syneczka w pieluszki, delikatnie go do serca tuliła. I my, zasłuchani w piękno kolęd z nadzieją patrzymy w przyszłość. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

Narodzi się w nas, ale tylko wtedy, gdy wiara nasza będzie żywa.

Ks. Proboszcz, dziękując grupie muzycznej za inspirującą obecność w życiu wspólnoty, zaprosił uczestniczących w parafialnym kolędowaniu na lutowe pierwszosobotnie czuwanie modlitewne (2.02.2019r.), podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa rozważając teksty św. papieża Pawła VI.