Niedziela Palmowa -Wielki Post 2019

„Jezus szedł naprzód, zdążając do Jerozolimy”

Tłumy witały Go i wiwatowały na Jego cześć. „Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach.”

Tłum. Krzyczący tłum.

I ON.

Szybo zmienia się nastawienie tłumu. Falują emocje i nastroje.
Ja jestem w tym tłumie.

Czy potrafię z niego wyjść?
Czy umiem podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem?
Co będę krzyczał za kilka dni? W jakim miejscu stanę?

Wolność to także odpowiedzialność za własne wybory. Dla Boga nigdy nie jesteśmy anonimowi. Każdy z nas może spojrzeć Chrystusowi w oczy. Tylko czy starczy nam odwagi?!
W Niedzielę Palmową od 1986 r. obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi ludzie szukają właściwych dróg. Dzisiaj wysłuchali Męki Pańskiej i mieli czas na przemyślenia i podjęcie decyzji.
Gdzie będą na drodze krzyżowej? Kim będą? Co zrobią?

Chrystus czeka cierpliwie…