parafianowawies.info

Święto Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą jako święto dla całego Kościoła ogłosił Papież w dniu 30 kwietnia 2000 roku. Był to dzień kanonizacji Siostry Faustyny.

Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).”

Dla naszej parafii to również dzień, w którym modliliśmy się w intencji ks. Wojciecha, wikariusza naszej wspólnoty i dziękowaliśmy Bogu za jego posługę.

Każdego dnia ks. Wojciech mierzy się  z pragnieniami niesionymi w sercu, angażuje się w różnorodne działania, wyrusza na „morze” wielu możliwości, poszukując właściwego kursu, który mógłby spełnić pragnienie szczęścia, dlatego życzymy mu nieustannej opieki Matki Bożej, Nieskończonego Bożego Miłosierdzia i niewyczerpującej się nigdy radości i ciągle młodzieńczego zapału do realizacji Chrystusowych planów. Szczęść Boże!

Podczas Mszy świętej, dołączając się do życzeń, pięknie śpiewała schola dziecięca Angelus pod opieką Dominiki Żmudki.