Imieniny księdza Proboszcza

Miłość to słowo, które słyszymy każdego dnia w różnych sytuacjach. Trudno bez niego wyobrazić sobie współczesny słownik. Jeszcze trudniej przychodzi nam spełniać się w miłości, szczególnie jeśli chodzi o nieprzyjaciół.

Łatwo przychodzi odwzajemnianie miłości, ale co zrobić, aby okazać życzliwość i miłosierdzie tym, którzy nam źle życzą i są dla nas niemili?

Bóg mówi: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.”

Czyż można prościej pokazać drogę do Miłości?

Nigdy tak do końca nie wiemy, kogo spotkamy w swoim życiu, ale jak powiedział ks. Jan Twardowski: „Nie wierzę w przypadkowe znajomości, uważam, że każde spotkanie z drugim człowiekiem jest przygotowane przez Pana Boga. Zawsze jest jakiś dalszy ciąg, który okazuje się ważny

W tym dniu, z okazji zbliżających się imienin, modliliśmy się w intencji ks. proboszcza Mirosława Wądrzyka. Przedstawiciele naszej wspólnoty złożyli Mu życzenia, aby witając każdy nowy dzień w Swoim sercu, czuł radość i iskierkę ciepła w mocnych ścianach nadziei płynącej z wiary i miłości do Boga, i bliźniego, która codziennie sprawia cuda.