parafianowawies.info

Maryjo Królowo Polski módl się za nami!

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada 3 maja. Ten szczególny dzień w historii naszego kraju jest równocześnie dniem, w którym czcimy Matkę Bożą.

W kościele parafialnym o godz. 11.00 ks. proboszcz M. Wądrzyk odprawił Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, Orkiestra Dęta z Nowej Wsi oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Po raz pierwszy Maryja została nazwana Królową Polski i Polaków przez Grzegorza z Sambora w II połowie XVI wieku. Król Jan Kazimierz w katedrze lwowskiej 1 kwietnia 1656r. ślubował Matce Boskiej, wybierając Ją za patronkę i królową Polski.
Dzisiaj, modląc się do Matki Boga, prosimy, aby pozwoliła nam umiejętnie korzystać z wolności i opiekowała się naszym krajem.

„Zawierzamy Ci każdego człowieka w naszej Ojczyźnie. Przede wszystkim jednak młode rodziny i całe pokolenie młodych Polaków, bo od nich zależą przyszłe losy Ojczyzny. Ucz nas, Zwycięska Pani, przezwyciężać nasze złe skłonności i wady, a szczególnie egoizm, nieczułość na potrzeby innych, bezmyślne korzystanie z dóbr tego świata. Ucz nas wychodzić z sercem obdarzającym i z czynem miłości ku ludziom, szczególnie tym, którzy oczekują naszej pomocy.”