Uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana oraz Dożynkowa z poświęceniem wieńca

14 sierpnia o godz. 11.00 uczestniczyliśmy w Sumie Odpustowej ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego - Patrona naszego kościoła i parafii. Przewodniczył jej i kazanie odpustowe wygłosił zaproszony przez ks. proboszcza Marka Duraja ks. Stefan Czermiński.

Nasz patron zginął śmiercią męczeńską w Auschwitz. Jego ciało zostało spalone w obozowym krematorium, a jego prochy rozsypane po okolicznych polach.

Pamięć o jego poświęceniu w imię miłości pomaga nam dzisiaj w podejmowaniu trudnych decyzji i podążaniu za Chrystusem. To on wskazuje nam drogę, zachęca, abyśmy znajdowali w trudnych chwilach oparcie w Matce Bożej.

To św. Maksymilian mówił: „Maryja pomyśli o wszystkim, zaspokoi wszystkie nasze potrzeby duszy i ciała.”

Kiedy tuż za naszą granicą znów toczy się wojna, trudno zapomnieć o wydarzeniach, które rozegrały się podczas II wojny światowej. Tym mocniej prosimy o wstawiennictwo naszego patrona w modlitwach o pokój i zaprzestanie bratobójczych walk.

W czasie Mszy św. poświęcono również wieniec dożynkowy, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

To dzięki trudowi rolników w naszych domach nie brakuje chleba.

Modliliśmy się, aby Bóg błogosławił im w codziennych trudach.

Szczęść Boże!