parafianowawies.info

9 CZERWCA 2024 r.

Dziś przypada l0. niedziela zwykła. Jeśli bowiem wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, jesteśmy Jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, na drodze wiary jesteśmy siostrami i braćmi. Należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględnimy warunek, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i konto parafialne.
W przyszłą niedzielę, l6 czerwca, składka przeznaczona jest na potrzeby parafii
na ławki do naszego kościoła.

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu po Mszy św., w niedzielę o godz. 15:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) we wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
b) w czwartek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
c) w piątek, l4 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
d) w sobotę, 15 czerwca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczęcie o godz. 20:00, zakończenie indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Modlitwie adoracyjnej przewodzić będzie św. Brygida, szwedzka zakonnica katolicka, pisarka, teolog, założycielka zakonu brygidek, tercjarka franciszkańska i patronka Europy.

Rada Rodziców wraz z dyrekcją oraz całą społecznością szkolną zapraszają w najbliższą sobotę, 15 czerwca, wszystkich mieszkańców Nowej Wsi i okolic na Plenerowe Święto Szkoły, czyli otwarty piknik rodzinny, w czasie którego odbędą się ciekawe występy sceniczne zarówno uczniów jak i innych zaprzyjaźnionych ze szkołą artystów. Na przybyłych gości będzie też czekać szereg różnorodnych atrakcji, stoisk gastronomicznych oraz tradycyjna loteria fantowa z cennymi nagrodami. Dochód z wydarzenia zostanie w całości przeznaczony na potrzeby szkolne. Rozpoczęcie imprezy o godz. 12:00, zakończenie ok. 19:00. Odbędzie się ona bez względu na warunki pogodowe. Bliższe szczegóły można przeczytać na plakatach informacyjnych oraz na stronie internetowej szkoły.

Decyzją Rady Przełożonych w Seminarium i własną decyzją Łukasz Kapica wraca do Seminarium, jest znowu klerykiem, już od września na 5 roku studiów i formacji seminaryjnej. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Sienkiewicza: 1 – 13; ul. Fredry: 1 – 12, ul. Śniadeckiego: 2 – 6; ul. Reja: 1 – 13 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzicom młodzieży bierzmowanej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianuus Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.