parafianowawies.info

2 PAŹDZIERNIKA 2022 r.

Dziś przypada 27. niedziela zwykła. Panie, dodąj nam wiary! Ta prośba uczniów jest wielką, gorliwą i pełną nadziei modlitwą. Trzeba więc, aby była także naszym błaganiem kierowanym do Boga. To dobra okazja do przypomnienia sobie prawdy o tym, że wiara i modlitwa są ze sobą ściśle powiązane, że modlitwa jest miernikiem naszej wiary, jest odkrywaniem źródła wiary i jest także najlepszą szkołą uczenia się pełnienia woli Bożej. Prosimy Cię dziś, wołając razem z apostołami: chcemy być ludźmi wiary, aby nikogo nigdy nie rozczarować, chcemy okazać się wiarygodnymi, na których można zawsze liczyć, nie chcemy nikogo zawieść.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian przez cały miesiąc październik na Nabożeństwo Różańcowe, w tygodniu o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 15.30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) we wtorek, 4 października - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
b) w środę, 5 października - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
c) w piątek, 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W niedzielę, 16 października, będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski. Zbierane będą (do puszek) ofiary na fundusz stypendialny.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Objazd chorych będzie dopiero we wtorek 11 października od godz. 10.00 w trakcie Misji świętych. Zachęcamy do zgłaszania wszystkich chorych, leżących w domach. Spowiedź w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00.

Za tydzień rozpoczynamy Misje święte w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału. Niech każdy z rodziny zaplanuje sobie tak czas, aby w tych misjach szczerze i dobrze uczestniczyć. Misje poprowadzi O. Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa. Plan w naszym tygodniku Maximilianus, na stronie parafialnej i gablotce przed kościołem.

Wyjątkowo w niedzielę 9 października na rozpoczęcie Misji świętych, a nie w 3 sobotę, zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W modlitewnym rozważaniu poprowadzi nas Św. Maksymilian Maria Kolbe, patron naszej parafii. Rozpoczęcie adoracji o godz. 20.00, zakończenie indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 1-dniowym wyjeździe pielgrzymkowym zaplanowanym na sobotę, 22 października. W programie przewidziano m.in. nawiedzenie Sanktuariów: Maryjnych w Turzy Śląskiej oraz Pszowie, Świętej Anny – na Górze Świętej Anny, Św. Józefa – w Jemielnicy, jak również zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Bliższe informacje i zapisy bezpośrednio u Pana Grzegorza Żaka – tel. 33 845 58 42.

Polecamy sprawę ufundowania kolejnych dwóch witraży do naszego kościoła. Św. O. Pio i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

Przypominamy że od 2017 roku nasza parafia uczestniczy w programie Rodzina-Rodzinie wspomagając konkretne rodziny z Syrii gdzie wciąż od 11 lat trwa wojna. Obecnie wpłacamy do Caritas co miesiąc 700 zł. Niestety ostatnio nie wpływają wystarczające ofiary do skarbony Św. Brata Alberta na ten cel. Bardzo prosimy o dołączenie się do tego pięknego dzieła.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Niemcewicza: 1 – 25 za liczny udział, wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom: z ul. Rokicie: 1 – 21; z ul. Tuwima: 1 – 6; z ul. Pocztowej: 1,2.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Gościa Extra w cenie 12 zł. (Dotyk Miłosierdzia), Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne na 2023 rok z wizerunkiem Pana Jezusa w cenie 15 zł.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.