Wprowadzenie relikwii świętej Siostry Faustyny

„O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego,
jako zdrój miłosierdzia dla nas – ufam Tobie.”

13 czerwca w naszej świątyni Siostry Matki Bożej Miłosierdzia podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście przekazały na ręce ks. proboszcza Marka Duraja relikwie św. Siostry Faustyny, ambasadorki Bożego Miłosierdzia.

W czasie Eucharystii jedna z sióstr przybliżyła nam postać świętej. Zakonnicy, dzięki której świat zobaczył obraz Bożego Miłosierdzia. Tej, której Jezus przekazał swoją wolę. „Pragnę, abyś głębiej poznała moją miłość, jaka pała moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać moją mękę. Wzywaj mojego miłosierdzia dla grzeszków, pragnę ich zbawienia.”

Chcemy być bliżej Boga. Pośrednikiem na tej drodze jest św. Faustyna. Słuchając jej świadectwa, mamy możliwość zasiania ziarna Boga w głębi swojego serca. Mamy możliwość podjęcia ryzyka zaufania bezgranicznej miłości Boga – miłosiernej miłości.

W czasie Mszy św. modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Faustyny i dziękowaliśmy Bogu, że dzięki relikwiom może być z nami przez cały czas.

Ks. Proboszcz Marek Duraj słowa podziękowania za udział we Mszy św. skierował do Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Grupy Muzycznej Barka oraz wszystkich przybyłym na uroczystość.